| suntperfect a întrebat:

Salut,pe care dintre sistemele astea de gaming credeti ca o sa imi mearga mai bine jocurie? Vreu sa imi raspunda cei care se pricep la gaming!
Intel core i5 3350p 3. 1ghz
4gb ram
hdd 1tb
palit geforce gtx 650 ti 1gb ddr5 sau

Intel core i72600k 3.4ghz
8gb ram
hdd 1tb
msi gt 630 2gb ddr3
Dau funda celui care raspunde cel mai bine!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Da dar are numai 1 gb memorie si asta il dezavantajeaza pentru ca jocurile noi sunt mari si din cauza asta n-o sa mearga... cum am zis faci cum vrei, eu mi-am zis parerea. Apropo eu am i5 placa 630 mem. 2gb si imi merg toate jocurile.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Intel core i7 e cel mai tare!

| suntperfect explică (pentru lpavel):

Dar te pricepti la gaming cu adevarat? te referi ca al 2 sistem este mai bun? asta stiu si eu ca i7 este mai tare dar care sistem?

| lpavel a răspuns (pentru suntperfect):

Pai din cele 2 pe care le-ai pus suta la suta i7 e mai bun. Si da ma pricep la gaming! De ce zic ca i7 e mai bun 1-procesorul e mai tare :ala de sus 3.1 asta de jos 3.4 si tot asa tu probabil te-ai incurcat ca ala de sus are gt650 dar memorie numai 1 gb pe cand asta degeaba e 630 dar are memorie de 2 gb si asta conteaza mai mult la jocurile noi... bine numai explic daca vrei ma asculti daca nu, nu treaba ta!

| suntperfect explică (pentru lpavel):

Da ma zi, eu sunt ne sigur ca placa ai video gt 630 e prea slabut ca sa duca jocurile din 2012 cu i7 ala, pe cand in primul sistem si procesorul e bunisor si placa e bunisoara se potrivesc, ce zici?

| lpavel a răspuns (pentru suntperfect):

Da dar are numai 1 gb memorie si asta il dezavantajeaza pentru ca jocurile noi sunt mari si din cauza asta n-o sa mearga... cum am zis faci cum vrei, eu mi-am zis parerea. Apropo eu am i5 placa 630 mem. 2gb si imi merg toate jocurile.