| AnoNymOuSS11 a întrebat:

Salut, pentru cei ce au calculator de la AMD, mi-ar merge GTA IV pe acest calculator: Procesor AMD a10-5800k APU with radeon hd graphics-3, 8 ghz quad core, 4GB ram si placa video AMD Radeon 7660HD? Vreau sa stiu daca imi merge GTA IV si cam ce alte jocuri mai pot juca pe el? Precizez ca am Windows 7 32 bit.

8 răspunsuri:
| LanGooP a răspuns:

Pai cu acest calculator, daca nu ma insel, ai putea sa rulezi si un GTA V la low. Oricum, GTA IV o sa iti ruleze super ok la medium-high cu 40-50 fps sau chiar mai multe.La GTA V ai putea sa rulezi la low cu 28-30-32 fps. Ar fi bine pentru tine daca ti-ai mai baga inca 4 GB Ram, astfel nu o sa mai ai framedrops la GTA IV sau la GTA V.

Sper ca te-am ajutat big grin

| Ax3LdeV a răspuns:

Http://www.game-debate.com/ cauti jocul dorit si selectezi configuratia tau. funda

| AnoNymOuSS11 explică:

Multumesc mult!

| AnoNymOuSS11 explică:

A da era sa uit, precizez ca am Windows 7 32 bit, incurca cu ceva la joc?

| AnoNymOuSS11 explică:

Da daca as lua jocul de pe steam mi-ar merge?

| AnoNymOuSS11 explică:

Ok, multumesc dar are vreo problema daca am Windows 7 32 bit?

| Kreefy a răspuns:

Da. Iti merge GTA IV.
si alte jocuri..iti merg foarte multe, cam aproape orice joc lansat pana in 2014. Alea din 2014-2016 o sa iti mearga cu lag.

| florian111 a răspuns:

Eu zic ca o sa iti mearga poate nu la cerinte maxime da o sa mearga.