| petron a întrebat:

Salut pot sa formatez o partitie a HDD-ului cu low format level sau alt program pentru a formata foarte bine si am auzit ca sterge si erorile de HDD ajutor

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu poți face low level format doar pe o partiție - numai pe tot discul. Salvează deci tot ce mai poți și abia apoi fă llf.
Defectele fizice NU se repară prin formatare, de orice fel ar fi ea. Iar dacă au început să apară bad-uri, aruncă-l - din păcate e semn că e pe moarte.

| petron explică (pentru mihai69):

Dar recomandami te rog o solutie cum sa formatez tot HDD-ul cu ajutoru unui stic usb/CD nu am posibilitatea de a conecta HDD-ul la alt PC

| mihai69 a răspuns (pentru petron):

The Ultimate Boot CD / http://www.ultimatebootcd.com/
System Rescue CD / http://www.system-rescue-cd.org/SystemRescueCd_Homepage
sau discul lui Hiren. (google!)

| petron explică (pentru mihai69):

Au optiunea de Low Format Level /?

| mihai69 a răspuns (pentru petron):

Au utilitare care pot și asta. Tu nu te uiți pe linkuri?!?