| Seth007 a întrebat:

Salut prieteni. Aici este ultima mea speranta laughing
Intampin o problema de ceva timp, cam aproximativ o luna. Deci sa incep, am urmatoarele componente la pc :
Processor : AMD FX-6300 3.5ghz
Placa video : AMD r7 260x 1GB
Rami : 8GB A-DATA
Hard : 500GB
Sursa : 600W parca, oricum nu e sub 500 laughing
Sistemul precizez ca a fost cumparat de la pcgarage acum 3 ani. Rulez pe el acum windows 7. Problema este urmatoarea... cand joc CS 1.6 simt ca jocul nu este deloc smooth, iar cand trag aici vine problema :/ Se misca oribil, adica jocul frameaza nasol rau de tot atunci cand trag.in rest totul e ok. fps am 100 constat, am bagat si fps 150 cu fps_override 1 si am aceeasi problema, Se misca mai smooth, dar cand trag e nebunie sad Joc si CS:GO, iar acolo nu am absolut nicio problema, am fps intre 200-300 cu toate pe low etc, dar se misca foarte bine si nu am nicio problema. Pingul este foarte bun, in 1.6 am 5-10 si nu sare mai mult de atat, iar in cs:go depinde de server cand joc matchmaking, dar nici acolo nu sare mai mult de 35 si cand joc pe publice este tot 5-10. Nu mai stiu ce sa fac cu 1.6, si chiar vreau sa-l joc fiindca inca imi place laughing Am observat ca pe 1.6 la net_graph acolo am loss care nu e constat, sare foarte mult pana la 15-20 si cand sunt singur pe server. Pe cs:go nu am aceasta problema... nu am deloc loss.
Tot ce am facut pana acum sa incerc sa fac problema sa dispara este :
- Am reinstalat windows ( am incercat si 10 si la fel facea )
- Am reinstalat steam si cs 1.6
- Am facut update la zi la toate driverele si cand zic toate chiar ma refer la toaaate.
- Am facut si o curatare cu CCleaner, am laut si anti-virus
- Am bagat setarile normale la set-launch si in consola : rate, cmdrate, fps_max, updaterate, gl_vsync si asa mai departe. toate basic si cum trebuie, iar la set-launch am bagat cele 3 comenzi -noforce pentru mouse
- Am curatat pc-ul
TOATE acestea in zadar. mi se pare foarte ciudat fiindca cs:go se misca foarte bine, iar 1.6 groaznic straight face pur si simplu imi frameaza cand trag, dar fps'u este constat 100 sau 150 depinde cat il bag. Inca o chestie ciudata, cand am bagat gl_vsync 1 ca sa-mi limiteze fps'u, nu facea absolut nimic straight face In loc sa mi-l blocheze la 75 fiindca am monitor de 75 de hz, nu facea nimic pur si simplu. Aveam tot 100 fps sau 150. chiar nu mai stiu ce sa fac. Sunt disperat. cs 1.6 este un joc de suflet si mna, imi e greu sa nu-l joc si imi e si mai greu sa-l joc asa laughing Am uitat sa precizez ca perifericele nu au nicio problema. le-am schimbat si pe acelea laughing Tastatura mecanica de la redragon, mouse ss rival 110, casti razer kraken usb. Chiar nu stiu unde este problema. Tot ce mi se pare ciudat este ca cs:go care cere enorm fata de 1.6, merge super bine, iar 1.6 merge praf straight face Un prieten are un pc mult mai slab decat al meu si ii merge perfect in 100 de fps. Am facut setarile si la placa video, am pus pe performance etc. Orice ajutor e bine venit. Mersi

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Patesti asta pe fiecare server?

| Seth007 explică (pentru bogdan324):

Dap, indiferent ce rate pun sau fps

5 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Net pe cablu sau wi-fi?

| Seth007 explică (pentru bogdan324):

Cablu, dar chiar crezi ca este netul de vina? Fiindcă după cum am zis, pe cs:go n-am nicio problema. Am văzut ieri ca îmi scădeau și fps’uri de la 150 la 100 și când ajungea la 100 mergea groaznic. Am uitat sa precizez, dar când bag FPS max 100, zici ca am 20 laughing Se mișcă oribil, nu Numai când trag

| bogdan324 a răspuns (pentru Seth007):

La choke cat ai?

| Seth007 explică (pentru bogdan324):

La choke am 0, foaaaarte rar mai ajunge la 1-3. dar foarte rar. 90% sa zic asa sta numai 0 laughing