| StefanRaducanu a întrebat:

am o problemă cu mouse-ul.
Nu ştiu de la ce e, dar pe desktop se mişcă perfect oricât zbat de el, dar in joc (mai exact CS:GO) când trag tare de el pe mousepad, flick, agaţă. Şi nu e problemă de fps.
Pe desktop nu are nicio problemă dacă mişc super repede de el pe mousepad.
Dar in CS:GO când fac ceva de genul, deodată agaţă.
Păreri?

4 răspunsuri:
| tudorvolcano a răspuns:

Du-te în setările pentru sensivitatea mouse-ului din control panel, sau activezi raw input pentru mouse din setările CS:GO.
Încearcă setările acestea în autoexec.cfg :
m_rawinput "1"
m_customaccel "0"
m_customaccel_exponent "0"
m_mousespeed "0"
m_mouseaccel1 "0"
m_mouseaccel2 "0"

| StefanRaducanu explică (pentru tudorvolcano):

Raw Input este on.
Comenzile nu m-au ajutat cu nimic.
Şi nu era de la raw input, gen să se mişte greu in joc când il mişc repede in realitate.
Doar agaţă deodată de ecran, ca şi cum aş pune frână instant la mouse.

| tudorvolcano a răspuns (pentru StefanRaducanu):

Ce Windows ai? Ai Windows 7 sau mai mult?
Ai procesorul destul de performant pentru CS:GO (min. 2.4 GHz)?
Dacă ai procesorul slab, trebuie să schimbi calculatorul pentru ca să joci CS:GO mai fluent.

| HelpMePleaszsz a răspuns (pentru tudorvolcano):

Windows 10
Intel Core 2 Duo E8400 3.0 Ghz
Jocul merge 60fps +