| Warchild a întrebat:

Salut
problema pornire PC pe sistem:

Dell OptiPlex GX270
Procesor: INTEL PENTIUM 4 (-) 2.8 GHz
Memorie: 1 GB (DD-RAM)
Hard Disk: 40 GB SATA
Placa Video: INTEL Extreme Graphics
Unitate Optica: CD-ROM

Am instalat Windows 7 ultimate 32 bit,pornesc PC se incarca bios,apoi apare logo Windows 7, dupa care sistemul se restarteaza fara nici o eroare.Care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| LaccboGaming a răspuns:

Incearca windows xp.

6 răspunsuri:
| LaccboGaming a răspuns:

Ai un hard foarte mic incearca un upgrade pana la 80 chiar si mai mare. Sau poate nu e bun windows-ul nu mai incerca windows cracked mai bine il cumperi. Baga windows xp nu o sa iti mearga windows 7 cu 1 gb ram. Funda?

| KodrutZ a răspuns:

Sistemul e problema. Pacat ca nu le-au programat sa injure pe cei care instaleaza un sistem de operare peste posibilitati...

| Warchild explică (pentru LaccboGaming):

Cerințe de sistem Windows 7
Dacă doriți să executați Windows 7 pe computerul dvs., iată de ce aveți nevoie:

Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent

| Warchild explică (pentru KodrutZ):

Sistemul nu e al meu ce-l care-l detine are windows 7 original si a mers inainte sa aiba problemele astea happy

| Warchild explică (pentru Warchild):

Intr-adevar Windows 7 Starter il avea instalat, sa fie asta problema ca am instalat ultimate?

| KodrutZ a răspuns (pentru Warchild):

Ultimate e la limita cu spatiul in 40 GB, cel mai probabil de aia face nazuri. Pune frumos un Linux si alta viata. Sau Starter, ca daca are licenta de Starter, aia nu se aplica si la Ultimate.