| ciprianursulik a întrebat:

Am achizitionat de curand un laptop ACER Aspire AS5755, cu urmatoarele componente:

Procesor

Tip procesor: Intel Core i3

Model procesor: 2330M

Frecventa procesor (GHz): 2.2

Front Side Bus (FSB) (MHz): 1333

Memorie RAM

Capacitate RAM (GB): 4

Tip memorie: DDR3

Hard disk

Capacitate HDD (GB): 500

Interfata: SATA

Placa video

Procesor placa video: Intel HD Graphics 3000

Tip placa video: Dedicata

Tip unitate optica: DVD Super Multi

Sistem de operare: Free DOS
am inceput instalarea unui windows 7, dar la sfarsitul instalarii imi restarteaza continu. ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Instaleaza din nou cu optiunea formatare C. DVD-ul cu windows este in regula nu are erori la citire? Eu ma ocup cu instalare windows nu mi sa oniamplat nici odata. Mai multe detalii add. pantea_ioan2003

| seen a răspuns (pentru Jameson):

Automat ca e formatat laptopul daca e primul windows asi creaza el partitiile la ce procesor sia ales nu e un incepator Ps rullz gamingtongue

| ciprianursulik explică (pentru Jameson):

Windows-ul l-am instalat pe mai multe calculatoare si e ok. dupa ce imi spune ca s-a finalizat instalarea si ca se pregateste pentru a rula prima data se restarteaza si apoi face asta continu. L-am instalat in toate variantele de la ulitimate pana la home... varianta x64 cat si varianta x86.

| seen a răspuns:

Incearca sa instalezi win7 de pe alt dvd

| ciprianursulik explică:

Ma gandesc ca ar fi o probleba laegata de o setare din bios. Dar nu stiu care sa fie.