| EdyYedy a întrebat:

Recent am achizitionat Fifa 18 pentru Pc iar cand ii dau sa porneasca din origin imi apare imaginea neagra cand sa intre in joc si iese imediat.
Mentionez ca specificatiile calculatorului sunt cu mult superioare celor din joc.

2 răspunsuri:
| ovidiu123432 a răspuns:

Daca ti se face imaginea neagra asta inseamna ca nu este compatibil cu pc-ul tau (adica trebuie un pc mai bun ca sa-ti mearga) sau ai o problema la windows sau ai facut ceva gresit la instalare, incearca sa-l reinstalezi.

| EdyYedy explică (pentru ovidiu123432):

Nu are cum sa nu fie compatibil cu Pc ul meu deoarece cere i3 si eu am i5 si 8 gb ram iar eu am 16 gb ram, ma gandesca ca poare sa fie de la windows