| AbcDaBcDe a întrebat:

TPU mi-am luat acuma 2 zile o placa de baza Asus H61M-E si un procesor Intel celeron asa le-am pus acolo in carcasa am bagat fire tot si cand aprind acuma pc imi apare cu negru Asus acolo si dupa un patrat in care zice
The current BIOS do not fully support the boot device
Go to advanced > Boot > Csm parameters and ajust the Csm setting to enable the boot device
Deci va rog imi cautati si mie problema
aa da si versiunea de bios e Asus uefi bioa utility Ez mode

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Deoarece ai probleme in a intelegi unele lucruri banale, m-am gandit s aiti desenez, poate intelegi:
Am stat ceva vreme ca sa desenez, asa ca poate intelegi despre ce e vorba.
http://img716.imageshack.us/img716/9171/jcwt.jpg
daca nu intelegi ceva, poti sa mai pui o intrebare;)

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru sltlp):

+1
XDDDD
mor aici

4 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Mai pui multe intrebari? Ai 50 deja.
Problema la tine e biosul, trebuie facut update de bios.
Daca nu te pricepi du-te cu placa de baza la service si spune-le sa iti faca update de bios.Costa 29lei la garaj.

Vrei sa iti desenez sa intelegi mai bine?

| Klaudiu214 a răspuns:

Mai bine te duci cu el la un service, ca aia se pricep.

| NoNameHelpYou a răspuns:

Scoate niste RAMI 1 sau 0, 5 asa sa intanplat la mine