| Raliucusalam a întrebat:

Salut recent mi-am achizitionat un pc nou, nu are cd room, si am niste probleme cu internetul, am internet prin stick, odata ce l-am introdus in PC internetul trebuia sa mearga cu 10mb/s + dar merge cu kb poate uneori si 1mb/s, drivere de pe internet am luat am incercat tiot va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Problema e asa. Viteza de conectare e teoretic de 10mb/s. Problema e ca aia e in genere teapa. Pentru ca viteza de download e in genere de 10/12 ori mai mica ca si cea de conectare. Stick-ul si pc-ul nu au nici in defect. Asta e viteza reala de descarcare pe care o ai. Si daca e de la digi sau cu optiune nelimitata, cand termini traficul"recomandat" (5, 10, x giga) o sa scada si mai tare la 150 kb.

| MajinVegeta a răspuns:

Daca ai internet prin stick, gen modem, nu poti avea viteza prea mare. Doar la internetul prin cablu ai viteza mare.winking

| Happyy83 a răspuns:

Nu ai semnal unde este pc-ul, de aceea nu ai viteza dorita. (este fix ca si cu datele mobile)

| Jax86 a răspuns:

Pai cu maxim 1 mb i-ti merge daca e de pe stick n-ai de unde mai mult poate daca bagi prin fibra