| kaTTsu a întrebat:

Salut, recomandati-mi va rog frumos o placa video, foarte buna, sa imi duca jocuri la high, intr-un buget de 200-300 lei, vreau sa fie ceva "cel mai bun din categoria sa" la acest buget, daca se poate sa imi recomandati si un procesor cu care sa se "pupe". Inca ceva am memorii de 1333 mhz de 4 gb fiecare, 8 gb per total, nu le-am luat la 1600 fiindca erau mai scumpe, e ok si la 1333?

3 răspunsuri:
| Helly1226 a răspuns:

Nvidia 630 gt, intre 1333 mhz si 1600 mhz nu sunt diferente in jocuri. un triple core de la amd e suficient

| kaTTsu explică (pentru Helly1226):

Imi poti da o poza sau undeva unde sa pot vedea aceasta placa video? Pentru ca vad ca sunt extrem de multe nVIDIA 630 gt...