| Seby7 a întrebat:

Salut stie careva cum sa fac fantana in Minecraft?

6 răspunsuri:
| Leonard_Stan_1993 a răspuns:

Frate iti spun eu doar daca imi zici si mie ce sa fac ca sa imi mearga minecraft cami da ceva cu openGl si bad drivers

| Seby7 explică (pentru Leonard_Stan_1993):

Trebuie sa iti iei Tunngle-Beta iti faci cont pe tunngle pe minecraft ramai logat pe tunngle si pe minecraft si iti merge asa am facut ei eu

| Adrian_Grecu_1998 a răspuns:

Pai intai faci o groapa 2x2 si pui apa in 2 colturi opuse iar dupa vei putea lua cata apa vrei.

| Seby7 explică (pentru Adrian_Grecu_1998):

Si de unde iau apa ca e pe modul creativ
?

| Leonard_Stan_1993 a răspuns (pentru Seby7):

Frate daca esti pe creativ apesi pe E si ai acolo toate blocurile si apa si lava daca esti pe CREATIV dar daca nu esti fa-ti o galeata si du-te la un ocean iei apa si o pui undeva la tine in casa sau undeva ca sa o ai mereu

| Seby7 explică (pentru Adrian_Grecu_1998):

Fantana de aia inalta nu lac