| Piq a întrebat:

stiti cumva de ce nu pot overclocka placa video? am un ati 5670 si am vazut pe net oameni care aveau aceeasi placa video ca a mea si ii puteau da overclock...eu daca dau intru intr-un joc, ma joc nitel apoi imagine neagra. daca dau acolo in ati catalyst sa caute singur frecventele ajunge pe la 800... aveti cumva vreo idee?

1 răspuns:
| BDoruAndrei a răspuns:

Ăăăă...păi dacă zici că ți se face imaginea neagră posibil să ai placa video stricată! Overclockul mărește viteza de procesare al plăcii! Dacă ai un ventilator montat pe ea ai putea să îi faci overclock! Dar dacă nu ai așa ceva mai bine o lași cum este că s-ar putea să se ardă! Caută pe net postări. orice despre overclock placa video! Poți overclocka și procesorul! Depinde răcirea! Asta e cheia!