| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Sunt in cautarea unui scaun de birou si am vazut niste scaune de "gaming" (banuiesc ca stiti la ce scaune ma refer, gen Dr. Shield) insa nu am posibilitatea sa pot vedea un scaun de genul in viata reala si eventual sa ma si asez pe el ca sa pot afla catusi decat daca scaunele de genul sunt confortabile sa nu. Mie imi tot da impresia acele aripioare din extremitatile sezutului cum ca m-ar strange daca m-as aseza si practic m-as simti "tinut" cumva de scaun, un loc sa fiu lejer!

In acelasi timp, uitandu-ma la diferite scaune pe online, parca tot vad ca majoritatea cam sunt putin inclinate spre dreapta pozei (sau stanga mea, uitandu-ma la scaun din fata lui) si pe toate le cam vad asa si m-am si uitat la un clip de unboxing pe Youtube cu tot cu asamblare asa de curiozitate si intr-adevar sta cam putin inclinat iar asta nu imi place, as vrea sa stea drept!

In fine, lasand astea la o parte, sunt o persoana destul de corpolenta, am 1.75, 126KG (deci sunt obez, asta e) deci as dori sa gasesc un scaun care sa tina pana in 200KG (si vazusem ca sunt), eventual si un scaun are sa aiba spatarul inalt sa stau numai bine cu capul de spatar fara sa ma las mai in jos (intelegeti voi).

Dupa parerea voastra si experienta voastra cu aceste scaune de genul, ce scaun mi-ati recomanda casa sa fie comod, sa reziste pana in 200KG (cum spuneam) si sa ai loc sa te simti bine in general?

Nu stiu daca bugetul dispus de mine este mare sau mic, eu dispun de un maxim de 1000lei, acum daca nu o fi de ajuns, voi totusi mentionati-mi ce scaune credeti voi de cuviinta ca ar fi ok pentru mine si poate ma mai gandesc pe plan financiar!

De asta va si intreb ce scaun ar fi ok pentru ca nu am posibilitatea sa testez unul si nu m-asi incumeta sa iau unul la ghici sa il asamblez, sa vad ca nu-i ce trebuie, iar apoi sa ma "chinui" din nou cu returul si cu telefoanele pe la diferite companii.

FUNDA!

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Un scaun de birou suporta intre 110-150 kg eu as recomanda un fotoliu si ai rezolvat problema.

https://favi.ro/produse/categorie/fotolii