| Trickster a întrebat:

Știe cineva cum aș putea face ca jocurile vechi de Android neactualizate sa funcționeze pe telefoane mai noi. În cazul meu, este vorba de jocul "Death Dome" ce da crash pe toate telefoanele/tabletele mele cu Android mai mare de 4.4 (de la 5.0 de nu funcționează)

2 răspunsuri:
| userr a răspuns:

Sincer, nu prea poti. Odata ce creatorii au abandonat aplicatia nu se mai poate face mai nimic(totusi se poate incerca un "root" al dispozitivului, dar nu este garantat ca va merge).

| Wr3nch a răspuns:

Nu ai cum. Daca nu a fost updat de developer nu va merge.