| Cristian2003 a întrebat:

Daca telefoanele si tabletele mai au doar putina memorie atunci ele o sa functioneze mai incet si o sa se si blocheze?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce faci cu ele.
ram ul are rolul de a incarca aplicatiile care ruleaza in momentul respectiv. Cu cat ai ram mai mult cu atat poti rula aplicatii mai multe sau mai complexe

| RaduTN a răspuns:

Da.V-a merge mai greu dacă memoria este plină si uneori se va bloca.

| GAMENFS a răspuns:

Da deoarece procesorul va incarca mai greu, mai ales daca ram-ul e mic

| GAMENFS a răspuns:

Da deoarece ram-ul va fi utilizat mai mult si mai ales daca ai putin