| dragoosss27d a întrebat:

Salut! Știți dacă îmi cumpăr abonamentul de xbox game pass trebuie sa am xbox? Adică mă refer ca vreau sa joc pe pc.
Stiu ca era un abonament ceva de te jucai jocuri de pe xbox direct in browser sau pe pc si nu trebuia sa fie unul performant.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ala nu e game pas ci Nvidia GeForce Now si Google Stadia! Astea sunt platforme in jocuri cloud! Aici poti juca orice joc pe orice rasnita de pc, tv, tableta, telefon consola etc cu un abonament lunar DAR trebuie sa ai jocul cumparat altfel NU merge!
Deci ca sa intelegi serviciul acesta de cloud doar iti inlocuieste pc-ul, pentru asta iti trebuie abonament nu pentru orice joc vrei sa-l joci! Iti recomand GeForce Now, e cel mai vechi si cel mai bun!

| lpavel a răspuns:

Aaaa si am uitat: daca cumperi abonament game pas acolo poti juca orice joc dar acolo pc-ul tau trebuie sa fie performant ca de nu atunci nu va rula jocul!
Si nu, nu trebuie sa ai xbox poti juca si pe pc numai ai grija la ce abonament cumperi, daca se mentioneaza pc sau xbox, daca nu se mentioneaza atunci probabil vei alege jocul de pe platforma pentru device-ul pe care vei juca: pc sau xbox!

| dragoosss27d explică (pentru lpavel):

Am aflat am nev de xbox game pass ultimate ca să meargă si cloud ul si nu ai nev de pc performant, ai nevoie de vpn sa te joci in browser pe Romania nu merge, încă.

| lpavel a răspuns (pentru dragoosss27d):

Nu stiam ca are si Microsoft dar daca zici tu, e posibil, te cred...