| GaBYBrb a întrebat:

Salut, tocmai mi-am cumparat componente noi pentru pc ( placa de baza, procesor, rami, placa video si sursa ) iar dupa ce le-am pus la loc si am pornit calculatorul a mers totul bine si ok, pana cand am deschis un joc, iar in sursa se auzea ceva ca si un sfârâit iar dupa 5 secunde ce se auzea acel sunet se oprea calculatorul. Am vrut sa ma uit la un clip pe youtube... aceeasi treaba, am deschis o poza s-a auzit acel sunet dar calc nu s-a oprit (thx god ) si nu stiu ce sa fac :! sursa e de 550W, placa video e geforce gtx550 ti, iar procesorul amd athlon II X3 (triple core ) 3200 mhz. Daca stiti cumva din ce cauza se tot aude acel sunet, sau vi s-a intamplat, VA ROG SA IMI ZICETI SI MIE! MULTUMESC ANTICIPAT!

6 răspunsuri:
| DeNiUTzU a răspuns:

Nu stiu ce sa zic si eu vreau sa imi cumpar acum de pe eMAG o placa video AMD RADEON HD 5570 1 gb gddr3.

Probabil sursa nu este buna, poate fii stricata. daca se aude ceva si apoi se inchide pc. [ Si a mea e stricata..stau 10 min sa aprind pc.] Ori nu se potrivesc intre ale. Nam ideesad

| EdiT a răspuns (pentru DeNiUTzU):

Chestia cu 10 minute nu e din sursă. Poate e un PC mai vechi.

| EdiT a răspuns (pentru DeNiUTzU):

Poate e prea mică sursa, adică nu dă destulă putere. Întreabă pe cineva care se pricepe foarte bine și îți vei da seama.

| DeNiUTzU a răspuns (pentru EdiT):

Cum sa nu dea ma puterehappy e buna ...sursa 550 W. Eu am delux 450 W si mergea perfect. Acum dupa 2 ani si ceva face niste figuri. Poate pc vechi.

| EdiT a răspuns (pentru DeNiUTzU):

Păi ai zis că ai schimbat tot în el, nu? Atunci nu mai e vechi.
Ceva gen ăsta: http://www.youtube.com/watch?v=tZ_1PHCVavQ

I-am trimis o întrebare, sper să-mi răspundă.

| GaBYBrb explică:

Si eu de pe eMag le-am cumparat, iar dupa ce am ales componentele am trimis email la tehnicienii de la eMAG (info) iar ei au zis ca se potrivesc. In rest pot sa stau linistit pe facebook, yahoo si sa ascult muzica in winamp ca in rest... moarestraight face. Sper sa nu-mi fii trimis o sursa stricata.