| SpedyKid a întrebat:

Tocmai mi-am luat ip static pentru server de metin2. Am configurat serveru cu acest ip, dar cand vreau sa intru in el imi zice Eroare la conectare la server. Stiti vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Sunt 4 Metode de unde ai aceasta eroare:

1 Nu este setat (MC) din metin2 sau fisierele root (nu sau facut configuratia, nu ai bagat ip servarului).

2 Nu ai inchis sau dezactivat (Antivirusul) si urmatoarele programe:
Start=Control Panel=Administrative Tools=Services

Dai mai intai Stop si dupa aceea Disable si Ok:
-Windows Firewall
-Windows Defence
-Computer Browser

3 Nu ai setat bine configuratia din masina virtuala sau din Navicat.

4 Nu ai deschis Porturile de la Port Map.

5 Trebuie sa astepti 1-5 minute pana apare toate Time Out de la servar (masina virtuala). Dupa aceea va merge fara nicio problema.

Mult Succes!
Aceste sunt 5 cazuri de ce iti apare aceasta eroare si cum trebuie rezolvate.

Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.