| AUGUST1N a întrebat:

Salut, TPU aș vrea să vă întreb dacă această placă video este bună pentru GAMING
http://www.altex.ro/......dr3-128bit
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Costei_Calin_1993 a răspuns:

Am acesta placa video si ti-o recomand, este ieftina si super buna ruleaza Assassins Creed 4 fara probleme

5 răspunsuri:
| AUGUST1N explică (pentru Costei_Calin_1993):

Eu, as vreau sa imi bubuie FPS-URILE la jocuri ca GTA5, Assassins Creed4, etc cu Medium si cu rezolutie maxima.

| Costei_Calin_1993 a răspuns (pentru AUGUST1N):

Cu FPS-URILE nu le am. Am setat toul la joc la HD si imi merge super, nu are nici un pic lag

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Hm, deci trebuie sa iti dau o veste proasta din pacate.

Aceasta placa video din pacate nu este pentru Gaming. Ea poate sa duca jocurile daca si restul PC-ului gen Procesor si Rami sa fie bune (Procesor undeva la un i5 sau echivalentul in AMD). Daca vrei ceva care sa iti duca jocul la multe FPS si sa ai si rezolutie buna, atunci iti recomand la MINIM buget aceasta placa:

http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

Placa aceasta are cu mult mau mult la frecventa procesorului decat cea pe care o doresti tu. Deci daca vrei ceva "very light Gaming" atunci placa pe care ti-am dato este foarte ok. Daca ai buget mediu adica undeva la 1000 lei, desigur am si alte variante cu care poti sa faci traba buna. Tre buie sa ti cont si de faptul ca sunt jocur de generatie noua si folosesc motoare grafice mai puternice ceea ce incarca foarte tare.

Funda?

| scary7 a răspuns (pentru AUGUST1N):

Daca vrei sa joci jocul in slowmotion ia-ti placa

| scary7 a răspuns (pentru Costei_Calin_1993):

Merge fara probleme daca il joci pe 800x600 si pe very low big grin