| Anonim288392929 a întrebat:

Salut TPU!
Aceasta placa de baza Asus PRIME H410M-K R2.0, Socket 1200 este compatibila cu un i3 10100F?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Da

1 răspuns:
| SmartASS123 a răspuns:

Hai sa vedem, in cazul in care nu ai inteles din specificatiile placi de baza de pe site-ul producatorului sau de pe alte site-uri, nu prea meriti sa ai o astfel de placa de baza sau sa o instalezi pe un astfel de procesor. Dar ca sa-ti raspund la intrebare, da, placa de baza Asus PRIME H410M-K R2.0 este compatibila cu procesorul Intel Core i3 10100F. Dar asta nu inseamna ca nu o sa ai probleme cu placa de baza sau cu procesorul, mai ales daca nu stii ce faci. Asa ca poate ar trebui sa-ti pui intrebari mai inteligente si sa inveti sa folosesti Google inainte sa faci astfel de achizitii.