| alexius10 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am luat un controller Acme GS05 din media galaxy. Cand am ajuns acasa l-am deschis si am citit instructiunile.La un moment dat a spus ca in cutie era un CD.Un cutie nu era niciun CD. L-am conectat in pc si nu mergea in nici un joc(GTA V GTA SAN ANDREAS ROBLOX FORTNITE).Ce ar trebui sa fac? Sa-l returnez sau sa mai caut driver. DAU FUNDA☺

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Dispozitivul este "Plug and play". Nu necesita driver. Probabil pe cd era manualul de utilizare (il gasesti si pe site-ul oficial).
http://www.acme.eu/en-us/node/3437/pdf
Dupa ce il conectezi prin usb la pc, verifica daca este recunoscut de stistem si daca apare la optiunile Game Controllers din Windows. Apropo, ce sistem de operare ai?
Desi nu necesita driver, s-ar putea sa fie necesar ca, din setarile jocului, sa alegi daca preferi controlul din tastatura sau din joystick (jocul nu poate sti ce gandesti, de aceea trebuie sa-l ajuti tu putin). :)