| Danger30 a întrebat:

Am 4 GB RAM, placa video GeForce 8400 GS, procesor AMD Athlon II x4 3.0 Ghz ( 4 nuclee de 3.0 Ghz ) si Windows 7 64-bit.Cam ce jocuri merg pe el? Multumesc mult. FUNDA!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bioshock 1, Gta Vice city, CS 1.6. Jocuri vechi oricum si la setari foarte mici

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Mdah, primul Bioshock, frumos joc. Pe rahatul ala de placa video nici macar de ala nu poate sa se bucure la toate detaliile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Iti dai seama ca rezolutie HD si toate date la minim. ce vrei la asa placa video. Imi amintesc si acum cum jucam acum 5 ani pe lepotp Dead Space cu toate la minim si rezolutie de rahat laughing. Poate si asta e vreunu de ala care vrea sa joaca indiferent de cum arata jocul

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

8400GS... asta si cind a iesit era un mare ****. 8600 era decenta, 8600 GTS era pentru gamerii pe buget, 8800 era miez. Eu atunci mi-am facut sistem cu X1950 Pro, era undeva intre 8600 GT si 8600 GTS. Misto placa, misto joace pe vremea aia. tongue

| Danger30 explică (pentru anonim_4396):

Cs 1.6 si gta vice city, la setari minime, tu stii macar ce vorbesti acolo... intr-adevar placa video e un c***t dar eu am pus o intrebare serioasa nu trebuie sa faci caterinca... ca normal ca la jocuri vechi sunt PC Master Race laughing

| Danger30 explică (pentru KodrutZ):

Nu mai bine imi cumperi tu un PC de gaming daca tot ai asa multi bani, eu nu sunt ca tine : - mami, tati luati-mi si mie PC-ul ala, luati-mi si mie tableta aia, luati-mi si mie telefonul ala, tu macar stii ce e aia munca ( si da exista in vocabularul limbii romane cuvantul "munca "... ). Si intrebarea e dc trebuie sa faceti atata tam-tam ca e placa veche...

| KodrutZ a răspuns (pentru Danger30):

Mami si tati nu imi iau nimic, le mai iau eu cate una-alta cind au nevoie. Guess what? Chiar se intimpla sa muncesc pentru bani, ca nu imi cad din cer. Dar nu am pretentii sa joc The Witcher 3 cu toate alea la maxim pe i3 si GTX 750 Ti. "Placa veche" e insuficient formulat. E piesa de muzeu. Zi mersi daca iti merge sahul din Windows.