| Str_Petruț_1997 a întrebat:

am a problema cu telefonul meu Lenovo Vibe C.

Când intru în jocuri in care sunt pe orizontala ecranului acestea îmi apar pe verticala, ceea ce le face imposibil de jucat. Problema mi s-a întâmplat astfel :

Îmi descarcasem un joc, când dintr-o dată îmi dădu rebooth singur. Când am intrat în joc, era pe verticala nu orizontala. Așa mi se întâmplă în toate aplicațiile. Oare de ce? Telefonul nu avea probleme

1 răspuns:
| Stef98 a răspuns:

Salut, incearca sa deschizi auto-rotarea. Si sa vezi cum se coporta atunci.