| UserName250000 a întrebat:

Am decis sa ma apuc de jocuri de gen Counter Strike, GTA etc. Am o problema majora. Raspundeti-mi de ce imi apare eroarea la CS:GO "FATAL ERROR: Failed to connect with local Steam Client process"? Imi zice sa am ultima versiune de steam, dar eu o am deja, am reupdatat steam-ul. Ce sa fac va rooog?

1 răspuns:
| Kryeno a răspuns:

În fereastra Steam-ului:
- click pe 'Library';
- din secțiunea 'Library', click-dreapta pe 'Counter-Strike: Global Offensive' - Properties;
- în partea de sus a ferestrei ai mai multe tab-uri; selectează 'Local Files';
- click pe 'Verify integrity of game files'.
Am avut o problemă similară și asta a funcționat în cazul meu. *Funcția de mai sus verifică toate fișierele jocului, iar dacă un fișier este corupt / lipsește, Steam-ul îl descarcă automat.