| Leonard02 a întrebat:

Salut, TPU am făcut o mare greșeală, am instalat un joc left 4 dead 2 și mi-a dat o eroare și m-am uitat la tutorial și am dezactivat din manager adaptor de afisaj sau ceva de genul îmi amintesc. Si eu folosesc monitor iar după nu se mai vede ecranul total negru și spune că nu primește semnal. Eu folosesc un laptop care are displayul stricat și folosesc un cablu hdmi sa-l pot folosi și am făcut o mare prostie, mai pot face ceva că sa reactivez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu folosesc discord si aparent ai facut o mare prostie. Probabil trebuie desfacut laptop-ul si scoasa bateria CMOS ca sa resetezi BIOS-ul dar asta nu garanteaza ca va functiona.
Inainte de toate mai incearca un lucru. Porneste laptop-ul, lasa-l putin pana poate intra in Windows, dupa apasa Windows+Ctrl+Shift+B. Mai inceraca sa il apesi odata daca nu se intampla nimic iar daca tot nimic fie il duci la service, fie cauti un tutorial despre cum sa desfaci laptop-ul si sa scoti bateria CMOS(dupa care va va trebuii sa il lasi macar 20 min fara baterie dupa care o reintroduci si pornesti laptop-ul).

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand pornesti laptop-ul apasa F8 continu pana apare un meniu din care alegi safe mode. Dupa ce intri in windows fie faci un sistem restore intr-un punct inainte de instalarea jocului, fie intri iar in device manager si activezi ce ai dezactivat(sunt destul de sigur ca va fi un indicator).

| Leonard02 explică (pentru anonim_4396):

Salut, dacă eu am displayul stricat va merge trebuie asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Leonard02):

Display-ul defect este inrelevant atata timp cat te conectezi la un tv/monitor cu hdmi. In plus schimbarea in Windows nu ar trebui sa afecteze pornirea initiala. In acelasi timp de ce ma intrebi si nu incerci?

| Leonard02 explică (pentru anonim_4396):

Și eu de unde știu cum să-l activez daca eu nu vad nm pe ecran pentru că am displayul stricat și am dezactivat ceva și nu se mai vede nm pe monitor de la setările windowsului

| anonim_4396 a răspuns (pentru Leonard02):

Bios-ul nu ar trebui sa fie afectat de setarile din Widows. Daca chiar nu vezi nimic pe ecran atunci lucrurile sunt mult mai complicate. Despre ce laptop este vorba?

| Leonard02 explică (pentru anonim_4396):

Acer aspire e5

| Leonard02 explică (pentru Leonard02):

Te rog să mă ajuți daca vrei vb pe dis numele meu de dis e: RobertRPG#0687

| anonim_4396 a răspuns (pentru Leonard02):

Nu folosesc discord si aparent ai facut o mare prostie. Probabil trebuie desfacut laptop-ul si scoasa bateria CMOS ca sa resetezi BIOS-ul dar asta nu garanteaza ca va functiona.
Inainte de toate mai incearca un lucru. Porneste laptop-ul, lasa-l putin pana poate intra in Windows, dupa apasa Windows+Ctrl+Shift+B. Mai inceraca sa il apesi odata daca nu se intampla nimic iar daca tot nimic fie il duci la service, fie cauti un tutorial despre cum sa desfaci laptop-ul si sa scoti bateria CMOS(dupa care va va trebuii sa il lasi macar 20 min fara baterie dupa care o reintroduci si pornesti laptop-ul).

| samuraibrazilian69 a răspuns:

Poti sa dai un link la ce tutorial ai folosit? sunt curios cum ai reusit sa strici asa tare