| Simi03 a întrebat:

Am incercat sa instalez Windows 7 pe un laptop IBM ThinkPad.Am bagat pe un stick usb windows 7, toate bune se instaleaza si la final zice ca trebuie sa se restarteze,se restarteaza si cand se porneste inapoi,se ia de la capat toata instalearea. Daca-l opresc si scot stick-ul usb imi da o eroare "windows failed to start a recent hardware or software change might be the cause". Bun,incer sa-l instalez cu un DVD si tot asa se instaleaza si la final dupa ce se restarteaza se ia de la capat tot. O solutie,ceva,sau macar un tutorial, orice! Fudaa!

Răspuns Câştigător
| BlaDe17 a răspuns:

Daca e de la hard, trebuie schimbat...
Totusi du-te cu el si la un specialist, iti va spune sigur ce are happy

4 răspunsuri:
| BlaDe17 a răspuns:

Atunci cand restartul este necesar, cand scrie pe ecran "press key to boot from cd-dvd" nu trebuie sa apesi pe nimic pentru a continua de unde a ramas...
Altfel nu imi explic de ce ar luao de la capat big grin

| Simi03 explică (pentru BlaDe17):

Am incercat sa fac asa, si dupa ce si-a dat restart mi-a aparut eroarea aceea "windows failed to start a recent hardware or software change might be the cause. File:CI.dll Status:0xc00000e9 ".

| BlaDe17 a răspuns (pentru Simi03):

Hmm, n-am mai intalnit, ar putea fi cd-ul cu windows virusat sau poate o problema de la hard thinking n-am idee sincer.
Totusi incearca si cu alt windows, imprumuta unul de la un prieten de la care sa stii ca lui i-a functionat...

| Simi03 explică (pentru BlaDe17):

Am schmbat windows-ul de 2 ori! Cred ca e de la hard, pentru ca am apris odata laptop-ul si am intrat pe youtube si dintr-o data s-a blocat, am asteptat 10 minute si nu s-a deblocat, am incercat sa-l sting si sa-l aprind inapoi si nu a mai mers, se aprindea si era ecranul negru. Daca totusi e de la hard s-ar putea face ceva, sau trebuie neaparat schimbat?!

| BlaDe17 a răspuns (pentru Simi03):

Daca e de la hard, trebuie schimbat...
Totusi du-te cu el si la un specialist, iti va spune sigur ce are happy