| robytiger a întrebat:

Am nevoi de o descriere a firului narativ din Dragon Age 2...Deoarece m-am apucat de Dragon Age Inquisition si m-am trezit intr-o cusca legat de unii, si cu un fel de magie in mana sau ceva de genul.As vrea sa imi povestiti cam ce s-a intamplat in Dragon Age 2.

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Eu ti-as putea da niste detalii, l-am terminat de vreo 4-5 ori.
Pai in DA:I ai alt caracter, nu mai este ala din DA:2 sau DA:O.
In DA:2 jocul incepe cand tu cu mama ta si cu fratele/sora ta, acum depinde ce clasa ai si ce sex ai ( daca esti femeie mage, il ai pe fratele tau Carver, daca esti worrior o ai pe sora ta Bethany) fugiti din Ferelden, pentru ca era atacat. Evenimentul asta se intampla si in DA:O cand tu poti sa aperi orasul daca vrei, e optional. Scapati, fugiti, la un moment dat va intanliti cu inca 2 : Aveline (worriow shield) si cu sotul ei( nu stiu cum se numeste, dar oricum moare imediat)
Aveline, o sa fie colega ta pe parcursul jocului si o sa devina sefa/comandantul armatei. Dupa ceva timp o sa va intanliti cu Flemeth, o vrajitoare, cred ca cea mai puternica, cu care daca vrei te poti lupta in primul joc DA:O. Ea o sa-ti propuna un targ : Iti da o amuleta sa o duci une femei Elf si in schimb ea o sa te duca in Kirkwall, apropo se poate transforma in dragon laughing
Ai ajuns in Kirkwall, incepe actul 1.
In primul act, cam tot se invarte in jurul unei expeditii. Dupa ce a 5-a Blight se incheie, niste Dwarfs vor sa faca o expeditie in The Deep Roads.Aceasta locatie este si in DA:O, ai misiuni acolo happy
Ca sa faci parte din expeditie, pentru ca vrei sa faci parte, iti trebuie bani si tie si surorii tale, la inceput nu sunteti bogati happy ca sa te lase sa faci parte, iti vor trebui 50 gold + niste harti parca. Cu asta o sa te ajute Varric. Varric o sa-ti fie companion, cum iti este si in DA:I.
O sa mai intanlesti si pe : Isabela, Merril, Fenris, Anders, Sebastian.
Dar, pe unii ii ajuti si devin colegii tai, companions sau daca nu vrei, nu devin.
Trebuie sa te tii de targ'ul pe care l-ai facut cu vrajitoarea si sa duci amuleta unei femei intr-o tabara de elfi.
Dupa ce ai adunat 50 aur si hartile, pleci in expeditie, dar inainte fratele sau sora ta o sa te roage sa-i iei si pe ei cu tine.Aici ai o alegere mare, care face impact mare aspura jocului. SPOILER SPOILER daca o/il iei o sa moara in The Deep Roads DAR daca il ai pe Anders cu tine cand pleci, el il/o poate salva si sora/fratele tau devine Grey Warden. Daca nu vrei sa-l/s-o iei cu tine, ori va fi capturata de Cirle of Magi, ori se va face Templar ( jocul se invarte in jurul Templarilor si a Magicienilor, care nu se suporta).
Ajuns In The Deep Roads, SPOILER SPOILER fratele lui Varric o sa va tradeze pentru un IDOL.
Actul 2 se invarte in jurul Qunarilor.O noua rasa in Dragon Age, dar poti sa o algi in DA:I.
Aici Qunari au venit in Kirkwall pretinzand ca nu au transport sa se duca inapoi in tara/meleagul lor si ca o sa stea in Kirkwall pana cand o sa le vina transpot. SPOILER SPOILER Dar e o minciuna, ei au venit dupa o carte sacra parca. Problema nu e ca au venit, problema e ca incetul cu incetul o sa se bage in afacerile orasului.
In Actul 2 SPOILER SPOILER mama ta o sa fie ucisa, dupa ce a fost rapita de un vrajitor(nu, nu a fost violata laughing )
Actul 3. In Actul asta trebuie sa algi o parte, ori cu Magicienii ori cu Templarii. Ori ce parte ai alege, tot ai doi bosses sa invingi. Acum depinde cum te-ai purtat cu prientenii tai/companions. De exepmlu, daca Fenris tie dusman, adica ai vorbit urat cu el, nu l-ai ajutat cand a avut nevoie nu o sa stea cu tine sa te ajute in lupta finala. Daca alegi partea Magicienilor ( el uraste magicienii ) el o sa te atace, o sa te lupti cu el. Faza e sa-i ai pe toti prietenii, si toti o sa stea cu tine, mai putine Sebastian sau Anders. O sa fii nevoit sa alegi intre ei 2.
Dupa ce ai terminat lupta finala si ai invins happy poti sa devii Presedinte/rege habar nu am cum se numeste seful lor laughing devii doar daca ai indeplinit niste conditii happy daca nu, ramai doar Champion of Kirlwall happy
Toata aceasta istorie e povestita de Varric lui Casandra, amandoi pot fi companions in DA:I, amandoi incep de fapt cu tine la inceputul jocului, cu inca un mage.

E MULT MULT mai mult de scris, dar am cam uitat si ma si dor degetele laughing Sper ca ti-am dat o idee happy

| robytiger explică (pentru N0xEterniS):

Mersi foarte, foarte mult.Am inteles in mare parte.Chiar m-ai ajutat mult. happyApreciez

1 răspuns: