| Covaciu_Paul_2001 a întrebat:

am nevoie de ajutor pentru leptopul meu
cand incerc sa intru pe un joc 3D sau mai nou aparut imi zice

Failed to initialize player

Details:
Failed to initialize Direct 3D
Make sure you have at least DirectX 9.0c installed, have drivers for you in display setting
initializeEngineGraphics failed

am windows 7 si Standard VGA Graphics Adapter

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| AdreAdre a răspuns:

Asta pentru ca nu ai driverul placii video. ai "Standard VGA Graphics Adapter". Asta se intampla cand placa video e mai noua decat data de lansare a windows-ului. Nu iti merg jocuri fara placa video. Da-i jos in stanga pe aia rotunda -> scrie sa cauti dxdiag. Iti apare in lista dxdiag, da-i pe el. Zi-mi ce scrie unde ti-am incercuit cu rosu in aceasta poza http://postimg.org/image/qmbsf7kr5/ pentru a te ajuta cu driverul placii video.

| Covaciu_Paul_2001 explică (pentru AdreAdre):

System Mamufacturer: Acer
System Model: Aspire E5-571