| maxy2343 a întrebat:

am nevoie de mare ajutor, nu stiu daca am ales categoria buna, sa speram ca da. Deci de ceva timp bun am probleme mari cu procesor, cpu usage urca 100 la suta! Incep sa innebunesc am incercat de toate, cu antivirusuri, anti spyware si toate prostiile astea, am reinstalat windows-ul, am formatat toate partitiile am curatat calculatorul de praf, coolerul la fel, sursa, TOT, chiar am pus si alta pasta de racire pe procesor. Si tot apare problema asta cu cpu usage 100 la suta, iar calculatorul merge in reluare. Ce pot sa mai fac?

Tin sa spun ca daca schimb pasta de racire de la procesor merge bine maxim 2 zile, dupa aia iar il apuca damblaua. Am avast antivirus,

Calculatorul e format din : Placa de baza msi g41m-p26
Procesor Intel pentium D 2.66
Placa video nvdia gt 220 2 gb
2 gb ram
160 gb hard disk

Va rog ajutati-ma ca ma jur ca mai am un pic si ii dau foc!

Răspuns Câştigător
| Bruninhos a răspuns:

Nici o problema, macar imi acorzi o funda?

2 răspunsuri:
| Bruninhos a răspuns:

Schimba procesoru amice, are o problema fizica daca spui ca dupa ce ii dai cu pasta merge bine doar doua zile, procesorul tau este pe moarte happy

| maxy2343 explică:

Da cred ca e cea mai buna solutie sa il schimb, m-am gandit si eu la asta, dar am zis ca poate am norocu sa fie altceva, mersi oricum, acum pot fi sigur ca trebuie sa il schimbwinking

| Bruninhos a răspuns (pentru maxy2343):

Nici o problema, macar imi acorzi o funda?