| dororo a întrebat:

am nevoie de un ajutor. Am un laptop Asus care are cam asa :

gtx 820m
i3
1.90 ghz
win 10
4GB RAM
x32 bit

Ce as putea face? Problema e in felu urmator... laptopul asta e pe x32 biti si cand ma joc jocuri gen lol imi merge ok. Dar cand l-am pus o data pe x64 biti imi mergea ca dracu toate jocurile ..de la ce poate fi? E slab laptopul?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Laptopul e "ok-ut". In functie de ce sistem de operare ai pus, se poate sa iti mearga diferit aplicatiile in functie de cum sunt optimizate, la fel si sistemul de operare merge diferit. Daca ai placa video integrata, o sa-ti manance din rami si tot asa. Ideea ar fi, trage spre un SSD de 240 gasesti la 175 ron https://bit.ly/2Q897Se si spre un upgrade de ram sa te ajute, la timpul de incarcare cat si la performante. In rest, te gandesti la maxim un upgrade de laptop. Daca ai un buget si ai nevoie de sfaturi, idei da-mi mesaj.

| Wr3nch a răspuns:

E cam slabut. I3 si 4gb RAM e cam putin pentru majoritatea jocurilor moderne.