| iliesbogdan a întrebat:

Am nevoie de un raspuns cat mai repede.
As vrea sa imi iau Overwatch, dar am intrat pe site-ul Can I Run It si totul imi era bine in afara de placa video, unde spunea ca am nevoie de placa de 768 mb. Specificatiile mele:
Placa video nVIDIA de 512 mb

Procesor Intel i3 2.2 ghz

4 Gb RAM

Va astept raspunsurile cat mai repede! Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Care e intrebarea?

| iliesbogdan explică (pentru YoChriss):

Mi-ar face probleme mari, adica mi-ar rula greu Overwatch cu setarile astea?

| YoChriss a răspuns (pentru iliesbogdan):

Nu, nu ti-ar rula jocul.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Informatii despre system sunt putine (detalii ce fel de procesor sau placa video ai serie?).

2 Raspunsul la intrebare ca nu ai oferit informatii suficiente si din detaliile care le-ai mentionat raspunsul este NU.

-4GB ram sunt suficienti si ai putea rula chiar la Low pe o rezolutie Full HD 1920x1080.
-Procesor i3 2.2Ghz (Astai un procesor de la un laptop) este prea slab.
-Placa video are o memorie foarte mica de Ram 512Mb care in ziua de azi doar jocurile vechi ai putea rula, iar jocurile noi nici un joc nu mai poti.

PS:Aia cu 768Mb este minimul la o rezolutie mica 1280x720 sau chiar sub cu toate detaliile pe Low ai putea juca jocul daca ai minimul de 768Mb la placa video.

Momentan jocurile cer cat mai multa memorie la placa video pentru a rula cat mai bine si la o rezolutie cat mai buna iar latimea de banda pentru detalii mai mari (High->Ultra...).

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Inca un lucru in caz ca nu ma crezi ai un link mai jos:
http://li.ro/gpds

Alegi Ram 4G, Jocul Overwatch si GPU (Placa video) 8800M (Este placa video de 512Mb).
Si afli daca vrei sa joci sau nu cu setari minime sau ajustate?