| suntperfect a întrebat:

Salut TPU, am niste nelamuriri in legatura cu 2 telefoane, acestea sunt : Gigabyte Gsmart Guru G1 si Allview v1 Viper 16 gb.

Ideea ca vreau sa imi cumpar un telefon de maxim 900 ron si nu stiu pe care dintre aceste 2 telefoane ruleaza mai bine jocurile.Ma refer la jocurile mai mari cu grafica mai mare, gen : Nova 3, fifa 14, gta 3, nfs most wanted, real racing 3...etc.
Stiu ca guru g1 e mai avantajos la ecran, poze, aspect, dar v1 viper parca as zice ca e mai bun la gaming, chiar daca nu are camera de 13 mb si nu are ram de 2 gb cum are guru g1.
Guru g1 are procesoru quad core de 1.5 ghziar v1 viper il are de 1.2 ghz si parca as zice ca din start este mai bun guru g1 dar am vazut prin review-uri ca merge cam greu.
Nu stiu ce sa zic, voi ce pareri avet?
Cineva care se pricepe foarte bine la telefoane, poate sa ma lamureasca si pe mine?
Dau funda!

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Avand in vedere ca ruleaza pe acelasi GPU PowerVR SGX 544
ia guru, e mai bun daca vrei doar pentru jocuri. Ia-l de la eMAG, daca nu esti multumit il poti returna:
http://bit.ly/1kkBNMI

| suntperfect explică (pentru CM7YRE):

Bine, asa ma gandeam si eu, dar ce zici, chiar daca e mai bun Guru g1, acesta poate rula jocurile astea mai noi aparute ( le-am scris mai sus ) fara lag? Eu zic ca cu un quad core de 1.5 ghz ar merge perfect, tu ce zici?

| CM7YRE a răspuns (pentru suntperfect):

Http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2298730
Yes, precisely for Gaming & multimedia, games like Pitfall, temple run 2 and occasionally games like NFS Most Wanted & Nova 3, will it be able to play these games.
Deci da. Am vazut un "jaf" de tableta ruland Most Wanted-ul, si se misca binisor, tableta avand procesor de 1.5 single core, deci do the math.