| Preda_Stefan_1984 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare: cum poti recupera un cont care a fost interzis de tiktok? Daca trimiti rapoarte cu regrete, iti poti primii contul inapoi? Cine raspunde, ofer funda.

3 răspunsuri:
| DaniTIRB a răspuns:

Daca chiar ai facut ceva nasol si ti-ai luat ban, poti spune la revedere permanent la cont. Daca ai primit ban pe nedrept (ceea ce nu s-a intamplat niciodata) sau pentru ca faptul ca ai sub 13 ani, scrie-le un e-mail aici: legal@tiktok.com

Daca le dai e-mail ca iti ceri scuze si ca regreti ceea ce ai facut, iti va raspunde un bot pentru ca nu o sa te ia nimeni in considerare, lor le trebuie dovezi bune si adevarate.

Răspuns utilizator avertizat
| DaniTIRB a răspuns (pentru Preda_Stefan_1984):

Ca ai fost banat pentru niciun motiv. Daca ai facut "rele" si ai incalcat "Terms and Conditions"-ul tiktok-ului nu mai ai nicio sansa.