| DragonC a întrebat:

Am o intrebare despre Steam si plata Paysafecard.
Am folosit deja Paysafecard pe League Of Legends, deci stiu ce este.
Intrebarea mea este: Eu pot sa cumpar Paysafe doar in lei (25, 50, etc.), dar pe steam scrie suma de plata in euro. As vrea sa cumpar 10 euro (deci 50 lei). Daca bag un Paysafecard de 50 lei in Steam Wallet, o sa se converte in euro sau n-o sa mearga?
(Scuze pentru greselele gramaticale, limba romana este doar secundara. Am intrebat aici ca sa am raspuns mai repede si sa fie mai sigur)

4 răspunsuri:
| KIibrDM a răspuns:

Bineinteles, Steam iti schimba banii direct in euro. Vezi ca pe un paysafecard de 50 de lei mai raman ceva lei pe acolo, aproximativ 1 euro, pe aceia nu ii poti baga in Steam Wallet (trebuie minim 5 euro) dar poti lua ceva joc pana in pretul acela.

| mihatoimano11 a răspuns (pentru KIibrDM):

Daca platesc un joc pe steam cu mastercard care costa euro dar eu am numai lei se conerta in euro sau nu merge?

| TutorialsGaming1000 a răspuns:

Salut! Cand bagi banii in Steam Wallet se vor converti automat, asadar vei avea 10 euro in wallet, cu care iti poti cumpara ce vrei.

| GrandGamer a răspuns:

Nu stiu fix cum dar poti sa iti schimbi valuta in STEAM.Si jocurile vor aparea in lei.Cauta pe YouTube cum sa faci.Ti-as di spus eu dar am uitat.Bafta!