| MeDarius a întrebat:

Am o intrebare, in legatura cu aceasta placa video
http://www.emag.ro/......D92PDYBBM/
Vreau sa stiu daca este compatibila cu Calculatorul meu si daca poate rula GTA V sau alte jocuri de ani acestia.
PC-ul meu:
Procesor:Intel core i3 4130 3. 4GHz
RAM:4GB
Placa de baza:ASRock H81M-DG4

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Da, e compatibila, pentru ca ai doar 4 gb ram, majoritatea jocurilor care consuma la fel de mult ca gta 5, nu vor merge, gta 5 o sa mearga foarte bine pe low, iar daca mai iei inca 4 gb o sa mearga decent pe medium, cs go o sa mearga f bine, pe high fara probleme, dar deja jocuri ca fallout 4, nici o sansa

| MeDarius explică (pentru AlexDFY):

Totusi,mersi de raspuns.

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

O sa iti mearga gta v dar ultimele jocuri nu, doar uitate la ceritele de la quantum break, mafifa 3, star wars, nu doar ca o sa iti trebuiasc o placa video mai buna, dar toate jocurile cer minim i5, si tu cu i3 ala nu cred ca o sa fi complet satisfacut in jocuri.