| lukas247 a întrebat:

Am o intrebare legata de minecraft si anume CUM SA IMI PUN UN SKIN? Stiu ca trebuie sa intru undeva la bin si in minecraft.jar cu winRAR, dar eu nu am asa ceva.Am folderul bin dar in el nu e minecraft.jar.Am un launcher pentru minecraft downloadat.

Răspuns Câştigător
| Rŏllшау a răspuns:

Mai lukas, pai copiezi numele scris acolo de ex. "DareDevilPool" și ii dai "paste" când deschizi minecraftul/launcher-ul în căsuța cu "name/nickname" ce naibii, nu știi unde se pune numele? Daca nu ți-am fost destul de înțeles, contactează-mă!

6 răspunsuri:
| Rŏllшау a răspuns:

E simplu dacă accepți sa iți pui diferite nick-uri cu skin-uri, iar în linkul de mai jos ai din ce alege, asta dacă iți place vreunul!

http://mcskinsearch.com/

Dai pe skinu respectiv pentru detalii și dacă iti place copiezi nick-ul arătat acolo! Sper ca te-am ajutat.

| lukas247 explică (pentru Rŏllшау):

Ok mersi de sfat dar as vrea sa imi spui mai explicit adica unde il copiez!laughing

| lukas247 explică (pentru Rŏllшау):

Mersi mult am inteles! Funda de la mine

| Rŏllшау a răspuns (pentru lukas247):

Ma bucur ca te-am ajutat, mulțumescwinking!

| Rŏllшау a răspuns (pentru lukas247):

Mai lukas, pai copiezi numele scris acolo de ex. "DareDevilPool" și ii dai "paste" când deschizi minecraftul/launcher-ul în căsuța cu "name/nickname" ce naibii, nu știi unde se pune numele? Daca nu ți-am fost destul de înțeles, contactează-mă!

| Cristian_Bogdan_2001 a răspuns:

Nu trebuie sa folosesti nimic
Sunt 2 metode de a avea skin pe minecraft :
1. Cumpara-ti
2. Poti folosi diferite nickuri care contin skin de exemplu incearca "Ardee0403" si daca vrei site cu skinuri si nickuri uite : http://www.minecraftskinspro.com/
Funda? :D

| lukas247 explică (pentru Cristian_Bogdan_2001):

Mersi pentru sfat am si cumparat pentru xbox dar asta nu ma intereseaza eu as vrea sa stiu mai explicit unde il copiez si cum sa il descarc!laughing