| costyflamebossulbossilor34 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care joaca World of Tank.MA tot gandesc care e mai bun Stug III sau Cruiser.Adica am vazut ca Stug ( pe care l-am testat ope contul unui prieten) da damage bun dar trebuie sa stai mai la panda si nu are turela care sa se roteasa singura trebuie sa rotesti tot tancul.Asa ca as merge pe varianta Cruiser insa am decis sa va intreb pe voi ce tanc ar fi si bun la damage si sa se miste si bine.

Cel mai bun raspuns va primi funda!
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| JumperGhost a răspuns:

Stug III care e un sniper adevarat cu tunul L/70: are o precizie fantastica, DPS foarte bun, penetrare foarte buna. E mic si usor de camuflat, iar in caz ca esti descoperit e suficient de agil cat sa fugi sau sa intorci, fiind destul de greu de "incercuit", doar cele mai rapide light-uri pot face asta.Bafta! FUNDA