| Andrei123654789 a întrebat:

Am o intrebare, un admin care detine un server minecraft, cs si samp mi-a zis ca daca vreau host pe server meu imi da el gratis dar am o intrebare poate face vreo smecherie ca sa platesc tot eu? Adica trebuie dat ip-ul server-ului meu care e si ip-ul internetului meu poate face ceva ca sa ma procopseasca cu facturi de milioane su nu stiu ca nu multi dau chestii pe gratis si de aia mi-e frica sa nu fie vreo smecherie plz spuneti-mi numele lui de pe forum e Madagascar forumul e www.free-play.ro si server-ul de minecraft e 109.163.232.180:25565 e un server tare de tot intrati si voi si vedeti e de treaba adminu asta dar nu stiu sigur ca daca as fi eu nu as da nimic gratuit si de aia sunt suspicios va rog un raspuns cevav. Vreau sa stiu doar daca imi poate afecta ceva dau

Răspuns Câştigător
| Depay a răspuns:

Nu are ce sa iti faca daca iti da un host.El iti da doar hostu, unde tu iti bagi serverul.Dar, el va avea acces la sv tau, adica il poate deschide, inchide cand vrea..Sau poate face asta, ca sa iti fure serverul. Odata ce il bagi acolo, ti-l poate lua si el, si dupa sa il aibe si el in calculatorul lui.Si,cand vei baga serverul in host,automat, ip-ul nu va mai fi acelasi ca la calculatorul tau.Dar in ziua de azi, doamne fereste, exista tot felul de hackeri, cine stie..Mai bine iti cumperi tu un host, dar 5 euro cat dai acolo, il duci intr-o comunitate buna, decat sa te trezesti doamne fereste ca trebuie sa platesti nu stiu ca-ti bani.

1 răspuns:
| Andrei123654789 explică:

Samp nu am gresit 2 de cs si 1 de minecraft si vreau si eu sa-mi fac host la un ude cshappy