| OchiCapruii a întrebat:

Am o placa video care arata asa:
Card name: NVIDIA GeForce 210
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 210
DAC type: Integrated RAMDAC
Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0A65&SUBSYS_35251458&REV_A2
Display Memory: 2752 MB
Dedicated Memory: 978 MB
Shared Memory: 1773 MB
Current Mode: 1280 x 960 (32 bit) (60Hz)
Monitor Name: Generic PnP Monitor
Monitor Model: HL225D
Monitor Id: HSD6311
Native Mode: 1920 x 1080(p) (60. 000Hz)
Output Type: HD15
Driver Name: nvd3dumx.dll,nvwgf2umx.dll,nvwgf2umx.dll,nvd3dum,nvwgf2u m,nvwgf2um
Driver File Version: 9.18. 0013.0697 (English)
Driver Version: 9.18.13.697
DDI Version: 10.1
Driver Model: WDDM 1.1
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 10/10/2012 21:23:48, 18252136 bytes
WHQL Logo'd: Yes
E destul de slaba, la ce jocuri sunt acum...Si as vrea sa imi cumpar urmatoarea placa : Placa video Gigabyte N640OC-2GI, nVidia GeForce GT 640 2GB DDR3, 128bit
http://www.eurosoft-computers.ro/......Intrebarea mea este: Daca placa asta are 2gb, si de ex la un joc mi se cere cel putin 3, imi va merge jocul? Sau cum va afecta asta jocul? Si daca se merita sa o cumpar pe asta, adica e mai buna decat cea actuala? Sper sa ma ajutati, multumesc mult.

5 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Nu exista jocuri care cer 3gb de memorie grafica.
iti recomand hd 7750, e mai buna decat gt 640 si are pret apropiat si e capabila sa ruleze orice joc.

| geo675 a răspuns:

Hd7750 e foarte bun pentru jocuri si e ieftina. Daca nu poti ajunge la hd7750 atunci ia un hd6670(tot o placa buna pentru jocuri)dar nu da banii pe acel 640 care este oribil!

| OchiCapruii explică (pentru geo675):

Ok Merci, Dar placa asta video, e buna pentru Need For Speed The Run? Sau pentru jocurile din ziua de azi cu cerinte mari? Pe mine asta ma intereseaza.

| ParradiSs a răspuns (pentru OchiCapruii):

laughing)) tu zici daca e bun am placa video la fel ca a ta imi merge ori ce joc fara pic de lag sau cvlaughing si tu zici ca e zlaba doamnelaughing

| Moraru_Alex_2002 a răspuns:

Singura ta sansa este sa deschizi Command Prompt ca administrator (click dreapta -> run as administrator) apoi scrii acolo CHKDSK /R si astepti. Dupa ce e gata (100%) scrii Y si apoi dai restart. Daca nu a gasit nimic (no violation) atunci noroc cu gasirea unei rezolvari.Sa ma informezi daca ai gasti vreuna!