| Daramus_Ioan_1976 a întrebat:

Am o placa video de 4gb DDR5 Ati Radeon, procesor Intel core i5-6500 3.20ghZ, 8gb ram DDR 4, iar in CS GO cu setarile pe medium am doar 60 fps. Ce as putea face, fiind ca acest sistem ar putea duce in mod normal CS GO pe high in 100fps +

12 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Ce placa video mai exact?

| Daramus_Ioan_1976 explică (pentru alexboss2020):

7570, dar o varianta de 4gb.

| vidiinho a răspuns:

Intra in AMD Radeon Settings > Gaming > Global Settings si la "Wait for Vertical redresh" pui pe "Always OFF" si iesi

Apoi in csgo options > video si la "Wait for vertical sync" pui pe Disable, dai ok si in consola sa ai fps_max 300 (default)

| Daramus_Ioan_1976 explică (pentru vidiinho):

Nu am AMD Radeon Settings, am AMD Catalyst Control Center, si apare altcumva, nu am global settings

| vidiinho a răspuns (pentru Daramus_Ioan_1976):

Pai cam acelasi lucru si pentru catalyst, click dreapta pe desktop > catalyst control center > gaming > 3d options, daca imi amintesc bine, si acolo printre setarile alea ai "wait for vertical sync" care il pui pe off

| Daramus_Ioan_1976 explică (pentru vidiinho):

Nu imi apare,, wait for vertical sync ''

| vidiinho a răspuns (pentru Daramus_Ioan_1976):

Daca nu e vertical sync, este vertical refresh si tot acolo esti, trebuie sa fie, ca si eu am avut catalyst. Daca tot nu gasesti fa te rog niste poze la 3d settings

| vidiinho a răspuns (pentru Daramus_Ioan_1976):

Pai da, si nu-l vezi?
https://i.imgur.com/VgqBHR0.png

apesi pe el, sa fie pe "Always OFF" sau "OFF", nu stiu cum e specificat acolo.
Dezactivezi si in csgo, cum ti-am explicat mai sus si ar trebui sa ai peste 60

| Daramus_Ioan_1976 explică (pentru vidiinho):

Pai se vede si in poza ca e pe off.

| vidiinho a răspuns (pentru Daramus_Ioan_1976):

Vad si eu ca este pe OFF, si langa, scrie "unless aplication specifies"
Asta inseamna, ca degeaba este pe off in driver, daca in joc este pe ON, tot vei avea vsync, ca sa nu ai, trebuie sa fie in driver pe "Always OFF" si in joc pe Disable.

| Daramus_Ioan_1976 explică (pentru vidiinho):

In joc, setarile default sunt puse deja pe,, dezactivata'' ca e pe romana.