| anonim_4396 a întrebat:

am o problema:
Am instalat steam, s-a facut update si tot cand am dat pe el, dar cand dau sa il deschid mi se restarteaza PC-ul.(Nu apare blue screen sau altceva, se restarteaza simplu, ca si cum l-as aprinde eu.)

Ma puteti ajuta va rog?

5 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Si eu am 2 Pc, Win7 altu WinXP SP3 si la nici unul nu am intalnic problema asta.
Steamul va accepta jocuri doar daca ai WinXP SP3 altele mai jos nu va merge sunt versiuni mai vechi sau necompatibile.

2 Ca sa iti faci Din Sp2 in Sp3 fa urmatoarea configurare:
Start=Run=regedit= HKEY_LOCAL_MACHINE=SYSTEM= CurrentControlSet=Control=Windows

In partea Dreapta dai click pe CSDVersion si bifezi (Hexadecimal) si scrii 300 dai Ok si dupa Restart ca sa iti configureze systemul pe SP3.

3 Steamul face update in fiecare ora sau zi asa ca te poti astepta la multe de la ei oricum peste 2-4 ani nu cred ca o sa mai fie compatibil si pentru WinXp steamul doar pe Vista 64bit in sus.

| Zehir47 a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Nu am Windows la control, sugestie?

| Zehir47 a răspuns (pentru Zehir47):

Am, am gresit eu, voi incerca.

| SamyBro a răspuns:

Windows-ul tau daca e mai jos de Xp sau Xp e clar.

| Zehir47 a răspuns (pentru SamyBro):

XP SP2, asa ca e clar? Trebuie SP3 or Other, nu?