| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

TPU am avut windows 10 si am dat go back to windows 7 iar acum cand vreau sa intru in pc se deschid pana la aia cu starting windows si apoi pentru o secunda apare blue screen si se restarteaza si tot asa face si dat pe repair dar spune ca nu poate rezolva problema automat, funda

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si? Reinstall...ce mai astepti? Cand va mananca in dos asa patiti!

| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi Win7, nu ai alta optiune care sa functioneze. Cu Win10 mai asteapta, deocamdata mai au de lucrat la el.

| Nelu62 a răspuns:

Cel mai sigur reinstalezi Win7. Sistemul de operare win10 oferit de Microsoft este pentru a primi informatii despre comportamentul lui si eventualele erori sa fie remediate.

| XxXsTyLLeXxX explică:

Eu am dat go to back win7 din setările windowsului 10 si cum sa bag iar win7 daca nu se deschide pc? Am cd original cu win7

| horia2012 a răspuns (pentru XxXsTyLLeXxX):

Daca ai pus o asemenea intrebare inseamna ca nu ai mai instalat Win pana acum. Daca stii, baga DVD-ul cu W7, restart si o sa-ti apara o propozitie de genul "press any key to boot from Cd\DVD...", apesi orice tasta si va incepe instalarea Windows-ului. Daca nu apare propozitia respectiva, lasi DVD in PC, restart si apesi tastele F11, F12 (pe rand)-pe una dintre ele o sa-ti apara meniul de boot. Nu e bun F11, restart si F12. Cand iti apare meniul de boot, alegi unitatea DVD, enter (next) si incepi instalarea Wind. Daca nu te pricepi, du-te la un prieten.

| XxXsTyLLeXxX explică:

Nu merge