| IGPI a întrebat:

Am o problema, am un laptop Pavilion G7 si nu pot sa ma joc unele jocuri din cauza ca nu am placa video suficient de performanta, vreau sa cumpar una noua dar sa nu fie prea scumpa ( nu joc ceva ce sa ceara mult, doar jocuri gen Total War Arena, World of Tanks, Age of Civilization II etc.) am 2 intrebari : 1. placa video trebuie sa fie neaparat pentru laptop? 2.Ce placa video imi recomandati?

1 răspuns:
| AlleXuSS a răspuns:

Salut din pacate nu poti baga o placa video intr.un laptop decat daca vrei sa.l "modezi" adica sa umblii cu o sursa de calculator o placa video si un riser
https://m.youtube.com/watch?v=PJabK8TfyOA
Asta e singura varianta din pacate
La un laptop nu prea ii poti face upgrade ca la un pc
Mai mult de hard, rami, processor(unele) nu mai poti altceva Cheers!