| Razvan_Popus_1999 a întrebat:

Am o problema cam ciudata, sper sa aveti o rezolvare
Deci am 4gb ram installed dar doar 2.88 pot sa folosesc
Cel mai bun raspuns primeste Funda

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

1. Ai sistem de operare (Windows) pe 32bits
2. Ai placa video interna care foloseste din memoria RAM
3. Ai si 1 si 2

| Claudiu1905 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Placa video interna care nu foloseste la nimic dar foloseste din RAM!? (ops) sad

| Razvan_Popus_1999 explică (pentru SilviaDulcik):

Cred ca 2

| Razvan_Popus_1999 explică (pentru SilviaDulcik):

Dar totusi ce imi recomanzi sa fac ca sa am toata memoria
Am laptop

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Razvan_Popus_1999):

Esti sigur ca ai sistem de operare pe 64bits? Ce specificatii are laptop-ul? Ce model de procesor ai?

| Razvan_Popus_1999 explică (pentru SilviaDulcik):

Gefroce 720m, intelcore i3 2.4ghz,4gb ram si sistemul de operare este pe 64 biti

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Razvan_Popus_1999):

In cazul tau nu ar trebui sa ai problema cu placa video integrata, care de obicei consuma maxim 128MB, daca nu s-a umblat in BIOS.

| Razvan_Popus_1999 explică (pentru SilviaDulcik):

Nu s-a umblat in bios din cate stiu.
Ai vreo rezolvare pentru aceasta problema?

| Claudiu1905 a răspuns (pentru Razvan_Popus_1999):

Cand folosesti un soft de monitorizare acesta iti arata cat din memorie este ocupata, indiferent cu ce. Cred ca spatiul liber o chestiune legata strict de felul in care functioneaza memoria RAM, mai bine cauta pe Google

9 răspunsuri:
| Claudiu1905 a răspuns:

E normal desi nu stiu care e cauza, la mine din 2 GB sunt folositi doar 1.5