| Eastwood a întrebat:

Am o problema cu League Of Legends. Imi da aceasta eroare " nu s-a reusit incarcarea direct3d ", ce fac sa-mi porneasca jocul? Am windows 7. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca ai proaspat instalat jocul si toate cele, pune un print cu dxdiag-ul tau (in start, casuta aia scrie dxdiag si la tab-ul display si general lasa un print). Poti incerca daca nu ai incercat sa stergi tot jocul si sa il reinstalezi. Problema vine in general de la placa video/driver placa video/direct x neinstalat sau componente lipsa...te-ai cam prins de unde.