| Vali2343242 a întrebat:

Am o problema cu un site de jackpot, cu iteme din CS:GO. De fiecare data cand ma loghez pe acel site imi primesc trade ban 7 zile. Deja devine enervant. Ce e de facut?

4 răspunsuri:
| Ahirx2266 a răspuns:

Deoarece schimbi browserul se pune ca un nou "device", apoi iti cere un cod de pe mail. Dupa ce il bagi primesti acel trade ban de 7 zile, nu mai poti da nimic dar poti primii cadouri.
Asta poate fii cauzat si de la CCleaner sau alte programe care curata browserul.
Daca vrei sa scapi de asta trebuie sa dezactivezi Steam Guard, desi nu ti-as recomanda asta.

| Vali2343242 explică (pentru Ahirx2266):

Am incercat sa dezactivez Steam Guard, pentru o perioada limtata de timp insa site-ul imi cere sa am activata acea optiune...

| Ahirx2266 a răspuns (pentru Vali2343242):

Nu mai schimba browserul si nu mai curata cu CCleaner ce tine de browserul care il folosesti poate decat cache-ul, asta mi se intampla si mie.