| MrKenzor a întrebat:

Salut TPU
Am o problema cu unele taste de pe tastatura. De exemplu: `, ', ", ^.
Cand apas o data una dintre ele nu imi apare nimic.dar cand dau space imediat imi apare caracterul respectiv.
In fine.e mai greu de explicat dar problema e ca nu pot scrie ca lumea, si in plus la jocurile Valve cand sa activez consola prin " ` " mi-e aproape imposibil. ca imi apare si dupa cand sa scriu ceva in ea, imi dispare.
E o problema ciudata.
Dau funda pentru raspunsul care "sa ma salveze "

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asase intampla la toata lumea care are tastatura de tip nou. Exemplu ö si nu am scris litera respectiva ci am batut " si fara pauza o. Asa ca nu te poate salva nimeni. Imi pare rau.

| MrKenzor explică (pentru Salontanul):

Pff.e foarte urata treaba.
Credeam ca doar eu am problema asta. Deci nu exista nici o solutie, nu? Trebuie sa schimb tastatura daca nu exista nici o solutie? E enervanta chestia asta