| MoniBiss a întrebat:

am o problema cu Windows 7, am incercat de mai multe ori sa il instalez. l-am instalat si dupa mi-a cerut sa ii dau un restart i-am dat restart la PC si dupa ma punea sa aleg in ce Windows vreau sa intru si am dat pe Windows 7 si am asteptat si cand sa intre imi apare o eroare: Windows cannot locate the partition selected for installation, eu am inteles ce zice dar nu stiu cum sa o rezolv.Nam incercat sa schimb partitia unde sa se instaleze pentru ca eu de cand am PC-ul tot in C il instalez. Daca poate cineva sa imi spuna ce sa fac va rog mult.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Probabil ai avut xp inainte si acum ai instalat win7. Dar ai facut o greseala... Bine il instalezi in C dar daca ai avut alta varianta de win atunci trebuie sa reformatezi C-ul si pe urma sa instalezi. Deci fa asa si o sa mearga. Bafta!

| MoniBiss explică (pentru lpavel):

Da am win xp acum si vreau sa imi fac 7 o sa incerc cum ai zis tu.Multumesc!