| daniel2forea a întrebat:

Salut tpu.Am un laptop si vreau sa instalez windows 7 dar cand ajung la partea in care trebuie sa aleg partitia nu merge.o formatez, si cand dau next apare asta : "Windows cannot be installed to this disk.The selected disk has MBR partition table.On EFI systems, Windows can be only installed to GPT disk"
ajutor sad

3 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Nu merge sa o formatezi sau?
dar ai pornit computerul sa boteze direct de pe cd?
in bios sa setezi ai setat?
cu f10 sau f1 ai incercat?
windowsul sigur este botabil si este bun?

| Adytza_Ady_1988 a răspuns:

Cat de vechi e laptopu? pe unele nu merge instalat win7! incearca alt windows.

| daniel2forea explică (pentru Adytza_Ady_1988):

Laptop-ul este nou.Pana la urma am reusit sa ii dau de cap big grin nici macar nu mai stiu ce am facut laughing. ceva prin bios